4 TRH 2018/2019

Rok szkolny 2015/2016

Klasa I TRH

Wychowawca : Gromada Marianna

Skład Samorządu w roku szkolnym 2015/2016

Przewodniczący: Mateusz Nosol

Z-ca Przewodniczącego: Ewelina Łukasiak

Skarbnik: Weronika Alter

Kronikarz: Magda Bletek

Integracja

Dnia 02.10.2015 r. cała klasa I TRH z panią Marianną Gromadą oraz Małgorzatą Kuś-Kolek wybrała się na ognisko na klasztorek.

 

Halo, halo…

Rozmowa telefoniczna jest często pierwszym kontaktem klientów z  hotelem, od niej zależy czy osoba po drugiej stronie słuchawki zdecyduje się wybrać nasz hotel.

Profesjonalna rozmowa telefoniczna zaczyna się od należytego powitania, które należy wcześniej przygotować. Jak ono powinno szczegółowo wyglądać, to zależy od konkretnych ustaleń. Najczęściej brzmi: „Powitanie- zależnie od pory dnia, Hotel (nazwa), przy telefonie (imię), w czym mogę pomóc”. Pierwsze sekundy połączenia są najważniejszymi w procesie kształtowania wizerunku recepcjonisty i całego obiektu w oczach gościa!

Hotelarki z klasy pierwszej na zajęciach uczą się profesjonalnej rozmowy biznesowej. Nie możemy usłyszeć jak im to wychodzi, ale jak się przy tym prezentują, możemy obejrzeć na załączonych zdjęciach.

 

A dziś składamy serwetki

 

Dzień Chłopaka

W tym szczególnym dniu ,który jest obchodzony raz w roku 30 września (Dzień Chłopaka) dziewczyny z tej okazji kupiły chłopakom pyszny tort a do tego była do wyboru kawa lub herbata.

 

Wycieczka klasowa

Dnia 10 grudnia 2015r wraz z IITR pojechaliśmy do Opola na wycieczkę. Byliśmy na kręglach i w kinie na filmie pt.”Krampus.Duch Świąt”. Myślę że każdemu się podobało i nie raz jeszcze pojedziemy na taką wycieczkę.

 

Wycieczka zawodoznawcza klasy hotelarskiej

20.04.2016 r. I klasa hotelarska (I TH) pod opieką Pani Aleksandry Maroszek wybrała się na wycieczkę zawodoznawczą do Opola.

Głównym celem wycieczki było poznanie bazy noclegowej mieszczącej się na terenie stolicy województwa opolskiego. Pierwszym punktem była gra terenowa hotelarska pt. ”Szlakiem opolskich hoteli”- w tym celu klasa została podzielona na trzyosobowe zespoły. Każdy z nich otrzymał pociętą mapę Opola wraz z zaznaczonymi obiektami hotelarskimi – zadaniem drużyn było ich odnalezienie w określonym limicie czasowym oraz wykonanie wszystkich, wcześniej przedstawionych zadań.

Grupy spisały się zawodowo dlatego czekała je nagroda w postaci zabawy w Pokoju Zagadek. Hotelarki zostały odcięte od świata zewnętrznego, a ich zadaniem było wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia używając jedynie swoich komórek mózgowych:)

Wszyscy wrócili pełni wrażeń i zniecierpliwieni czekają na następną wycieczkę.


Rok szkolny 2016/2017

Klasa II TRH

Wychowawca klasy:

Samorząd klasowy:

2016-09-30 Wycieczka klasowa do Prudnika Lasu i wizyta w klasztorze oo. franciszkanów. Zwiedzanie celi księdza prymasa Wyszyńskiego

Rok szkolny 2018/2019

Wychowawca klasy: Jacek Pachołek

Przewodniczący: Agata Skokuń

Zastępca przewodniczącego: Mateusz Nosol

 

2018-09-28         Wyjście do kina na film Dywizjon 303    

2018-10-18         Poznanie sposobu funkcjonowania przedsiębiorstwa rolnego TOP FARMS w Głubczycach.

2019-04-24         Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Żegnajcie absolwenci

W dniu 26 kwietnia 2019r. odbyło się pożegnanie roku dla absolwentów klas IV Technikum i klasy III LO. Uroczystość przygotowała klasa III TEG pod kierunkiem Pani Julii Sinkowskiej. W części oficjalnej zabrał głos Pan Dyrektor, Andrzej Chruściel, który zaprosił wychowawców klas do wręczenia nagród tym uczniom, którzy wyróżniali się swoją postawą: ocenami, zaangażowaniem społecznym czy frekwencją.